טיסות לאוסטרליה – תיק רציני ומלא הפתעות

לא משנה למה אתם שוקלים לנסוע לאוסטרליה (ויש הרבה סיבות טובות לעשות  זאת…) ברור מאליו שהמרחק הוא שיקול שלכם. הרצון לצאת מגבולות הארץ הקטנטנה שלנו להגיע למקום הכי רחוק בעולם הוא מאוד מובן. יש משהו במקום שנמצא בצידו השני של כדור הארץ שמושך את הלב והנשמה.

לא משנה אם אתם חובבי טבע וחשקה נפשכם בנוף קדומים פראי, או שאולי אתם צעירים אחרי צבא שרוצים לחיות ולהרוויח קצת במקום אחר, או שסתם בא לכם להחליף קצת את עונות השנה. את כל אלו תוכלו למצוא באוסטרליה לרוב. אלא, שכדאי לקבל את כל השפע הזה יש צורך בטיסה ארוכה ולא זולה. איך עושים זאת? הנה כמה המלצות שלנו.

אורכן של הטיסות

טיסה ישירה מישראל לאוסטרליה (לו היתה כזאת) היתה אורכת כ18 שעות. רוב הטיסות המוצעות בין היעדים האלו כוללת חניית ביניים אחת לפחות. בשל המרחק אל ומעצירת הביניים מתארך משך הטיסה. טיסת אל על ממוצעת לוקחת כ35 שעות, טיסת לופטנהזה לוקחת כ38 שעות. זמינותם של טיסות לאוסטרליה היא גבוהה והטיסות מתקיימות לאורך כל ימות השבוע, כאשר אל על מקיימת את טיסותיה רק עם יציאת שבת. באוסטרליה ישנן כ9 נמלי תעופה בין לאומיים, כאשר אורכן של הטיסות מושפע גם מהמרחק שיש לעבור מעל היבשת.

חברות התעופה המבצעות טיסות לאוסטרליה

חברות תעופה רבות טסות לאוסטרליה ובניהן, אל על, בריטיש איירוייז, , Jordanian Airlinesלופטנהזה, U.S Airways,  אמריקן איירליינס ועוד. חברות אלו נוהגות לבצע את עצירת הביניים בהונג קונג או בנגקוק. הטיסות האלו מגיעות אל יעידי ביניים שם מחליפים הנוסעים את החברה איתה הם טסים, וממשיכים לרוב במטוסים של החברה הלאומית של אוסטרליה, קוואנטס. זוהי חברה מהוותיקות בעולם התעופה (הוקמה ב1920), ומהגדולות שבה, עם צי של 150 מטוסים ועם מעל 20 מליון נוסעים בשנה. ככלל ניתן לומר שהחברות הטובות ביותר עושות את הטיסות בקו הזה, כך שאתם יכולים לצפות לחוויה טובה, מפנקת (וארוכה…)

הוזלת מחיר טיסות

מחירי הטיסות לאוסטרליה נעים בין 1500 דולר ויכולים להגיע מעבר אל מעבר ל2000 דולר. ישנן חברות יקרות יותר וחברות זולות כדוגמת החברה הירדנית או אל על. מחיר הטיסות מושפע ממשך הזמן שבין היציאה וההגעה ליעד. טיסות מהירות יותר, עם חניית בייניים קצרה יעלו יותר, לעומתן טיסות דרך יעדים מרוחקים, עם חניות ביניים ארוכות יותר יוכלו להוזיל מעט את מחיר הכרטיס. אם אתם לא מפחדים מטיסות ארוכות, או אם אתם מוכנים לקחת את הזמן בדרך לחופשה ולעצור בכמה יעדים בדרכם, תוכלו להוזיל משמעותית את מחיר הכרטיס כמו גם לצבור עוד כמה חוויות בדרך. אפשרות אחרת להוזיל את המחיר היא להזמין זמן רב מראש, או להשתמש בתעודת סטודנט או גמלאי, אם יש כזאת ברשותכם.

המאמר נכתב באדיבות עמית שקד